دلایل استفاده از عینک آفتابی در زمستان

خیلی ها هنوز هم عینک آفتابی را جزو اکسسوری های صرفا زینتی دانسته و برای روز های گرم و آفتابی سال از آن استفاده میکنند اما امروز قصد داریم شما را با مزایای استفاده از عینک آفتابی در فصول سرد سال آشنا کنیم

• کاهش شدن نور مستقیم با عینک آفتابی

وجود برف و یخ روی سطوح مختلف در فصل زمستان باعث افزایش شدت تابش نور خورشید می شود که در هنگام رانندگی و ورزش های برفی این امر می تواند برای چشم ها مضر و آزاردهنده و البته خطرناک باشد و البته قدرت بینایی شما را در طول ورزش نیز افزایش می‌دهد. استفاده از انواع عینک آفتابی یا عینک‌هایی با لنزهای پولاریزه می تواند از خیرگی چشم در اثر تابش شدید نور جلوگیری کند.

• عینک آفتابی و جلوگیری از اشعه های UV

اشعه فرابنفش UV با پیری زودرس پوست و افزایش چین و چروک در اطراف پوست چشم ارتباط دارد، همچنین این اشعه ها در بلند مدت می تواند باعث بیماری آب مروارید شود. بیشتر عینک های با کیفیت از تمام اشعه های مضر UVA، UVB و UVC جلوگیری کرده و از پوست ظریف اطراف چشم محافظت می کند. اشعه‌های مضر خورشید می‌تواند باعث به وجود آمدن چین و چروک‌های دور چشم شود که استفاده از عینک آفتابی به ویژه در فصل زمستان ساده‌ترین راه برای جلوگیری از آن است.

• کاهش سردرد و خستگی چشم

وظیفه مردمک چشم کنترل میزان نوری است که به شبکیه چشم وارد می شود. مردمک ها در مکان های تاریک برای دریافت نور بیشتر باز شده و در محیط هایی با نور زیاد کوچک می شوند. اما در محیط هایی که تابش نور بسیار شدید است، درست مثل روزی که آفتاب به زمین پوشیده از برف می تابد، مردمک ها نمی توانند به اندازه لازم کوچک شوند. تلاش مردمک برای انقباض و جلوگیری از ورود نور اضافه به شبکیه می تواند باعث دوبینی، خستگی چشم و در نهایت سردرد شود. عینک آفتابی با کاهش حجم نوری که به مردمک بازتاب می کند از خستگی چشم و عواقب آن جلوگیری می کند. بهترین لنزها برای کاهش شدت نور، لنزهای فتوکرومیک هستند که با افزایش شدت نور به صورت اتوماتیک تیره تر می شوند.

• افزایش قدرت بینایی با عینک آفتابی

چشم ها برای آنکه بهترین دید را داشته باشند تنها به میزان مورد نیاز نور احتیاج دارند. نور بسیار کم به اندازه نور بسیار زیاد می تواند برای چشم مضر باشد. نور بیش از اندازه باعث سفید شدن شبکیه چشم و در نتیجه ضعیف شدن چشم ها می شود و همچنین دقت بینایی را کاهش می‌دهد. یک عینک آفتابی مناسب و باکیفیت می‌تواند حجم نوری را که وارد شبکیه چشم می‌شود کنترل کرده و در عین حال کیفیت مناسبی از تصویر را به شما بدهد، به این ترتیب شما نه تنها تصاویر را با کیفیت بهتری می‌بینید از ضعیف شدن چشم خود هم جلوگیری کرده‌اید.

دسته ها: مد و زیبایی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.