معرفی علائم برچسب لباس (بخش پنجم-خشک کردن لباس)

بخش پنجم - علائم مربوط به خشک کردن لباس 

آن دسته از نماد های شستشوی لباس که شکل مربعی دارند توصیه هایی برای نحوه خشک کردن لباس ها هستند. که معنی این علائم روی لباس عبارت است از:

1. علامت مربع یا گاهی اوقات یک مربع و یک دایره مماس در داخل آن به معنی مجاز بودن استفاده از خشک کن برای خشک کردن لباس مورد نظر است.

2. معنی علائم شستشو که به صورت علامت ضربدر در داخل مربع یا مربع و دایره یعنی نباید از خشک کن استفاده کنید.در راهنمای برچسب لباس وجود دایره های کوچک در داخل علامت خشک کن مشخص کننده دما است.

3.یک دایره در داخل علامت یعنی دمای پایین استفاده شود.

4. دو دایره نشان دهنده دمای متوسط برای خشک کردن لباس ها است.

5. در صورت وجود سه دایره درون علامت مجاز به استفاده از دمای بالا در خشک کن هستید.

6. اگر زیر علامت مربع یک خط افقی وجود داشته باشد یعنی شما مجازید از برنامه های ضد چروک همزمان به چرخش برای خشک کردن استفاده کنید.

7. چنانچه دو خط افقی زیر علامت مربع وجود داشت یعنی لباس شما بافت ظریف و نرمی دارد و باید بدون چرخش خشک شود.

8. در صورتی که در داخل مربع یک منحنی وجود داشته باشد یعنی شما می توانید لباستان را برای خشک کردن روی بند آویزان نمایید. دقت کنید برخی لباس ها وجود دارند که نباید آویزان شوند زیرا الیاف و بافت آنها دچار آسیب میشود.

9. اگر یک خط افقی در وسط مربع دیدید یعنی به هیچ وجه نباید لباس را برای خشک کردن آویزان کنید. بلکه باید آن را روی یک سطح صاف قرار دهید تا خشک شود.

10. وجود سه خط به شکل عمودی در داخل مربع به معنای خشک نمودن البسه در محیط باز و به وسیله چوب لباسی است. علامت مربع و دو خط اریب در داخل آن یعنی لباس باید در سایه و به دور از تابش آفتاب خشک شود.

 

برای شناخت علائم دیگر از لینک های زیر استفاده نمایید 

بخش اول - علائم مربوط به شستشو

بخش دوم - علائم مربوط به خشکشویی

بخش سوم - علائم مربوط به اتوکشی

بخش چهارم - علائم مربوط به استفاده از سفید کننده ها

 

منبع: وبلاگ هلسا

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.