نکات مهم در انتخاب کت و شلوار مناسب

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در انتخاب کت و شلوار بسیار حساس‌اند، احتمالا مطالعه‌ی این مقاله شما را کمک خواهد کرد.

• جنس و طرح پارچه

یکی از مواردی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید پارچه‌ استفاده شده در کت وشلوار است. شما بسته به فصل و محل زندگیتان می‌توانید از جنس های متفاوتی استفاده نمایید. انتخاب طرح پارچه بیشتر بستگی به سلیقه شما دارد اما به طور کلی در مراسم رسمی از طرح های ساده و رنگ های تیره استفاده می‌شود.

• سایز کت

هنگام پرو کت به نکات زیر توجه نمایید

1. محل قرار گیری سر شانه کت باید انتهای سر شانه و ابتدای دستان شما باشد.

2. لبه‌ی آستین کت باید در محدوده‌ی مچ دست شما باشد.

3. قد کت تا پایین کمر و بالای قوس نشیمنگاه قرار گیرد.

• سایز شلوار

هنگام پرو شلوار به نکات زیر توجه نمایید

1. اگر میخواهید کت و شلوار اسپرت انتخاب نمایید بهتر است کمر شلوارتان تا حد امکان هم اندازه کمرتان بگیرید اما اگر انتخابتان کت و شلوار کلاسیک است بهتر است کمر شلوارتان کمی گشادتر باشد.

2. در کت و شلوار های اسپرت قد شلوار باید تا مچ پا بوده و در ناحیه ساق پا و مچ پا نیز کمی تنگ شود اما در کت و شلوار های رسمی قد شلوار باید تا وسط پاشنه‌ی کفش رسیده و دم پای آن کمی گشاد باشد.

• جلیقه

امروزه بیشتر کت و شلوارهای موجود در بازار مخصوصا مدل های اسپرت دارای جلیقه هستند. اگر کت و شلوار شما نیز دارای جلیقه است در هنگام پرو دقت نمایید تا جلیقه تقریبا به بدنتان بچسبد و اگر کمی برایتان گشاد بود از فروشنده بخواهید جلیقه را تنگ نماید

برچسب ها: کت و شلوارکت
دسته ها: مد و زیبایی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.